Rozmowa z Liderem - Sonel S.A.


Krzysztof Wieczorkowski, Prezes Zarządu oraz Jan Walulik, Wiceprezes Zarządu w wywiadzie dla Polskiego Przemysłu

Sonel cały czas inwestuje w rozwój technologii – zarówno w obszarze nowych produktów, jak i metod produkcji. Dzięki temu dynamicznie zdobywa sobie międzynarodowe rynki. Co ma decydujący wpływ na rozwój firmy?

Spółka specjalizuje się w produkcji aparatury kontrolno-pomiarowej. Jej podstawowym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo sieci elektroenergetycznych? 
Krzysztof Wieczorkowski: Przez awarie i brak odpowiedniego bezpieczeństwa sieci energetycznych polska gospodarka traci rocznie ponad 1,3 mld zł. Na poziom bezpieczeństwa sieci wpływ ma wiele czynników, w tym gwałtowne zjawiska pogodowe i przestarzale technologie, ale także błędy pomiarowe i niedostateczna prewencja. Z perspektywy spółki podstawową potrzebą wszystkich grup naszych odbiorców jest bezpieczeństwo i niezawodność sieci elektroenergetycznych. Jednym z filarów zapewnienia tego bezpieczeństwa jest dokonywanie precyzyjnych i wiarygodnych pomiarów uziemienia (w tym napięć rażeniowych i krokowych), nawet w trudnych warunkach środowiskowych i trudnym podłożu. Czyli w miejscach, gdzie coraz częściej lokalizowane są inteligentne sieci elektroenergetyczne. 

 

Linki - Sonel

Więcej o Liderze

Link

Mierniki bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych

Link

Wycieczka VR360
po siedzibie firmy Sonel

Partnerzy medialni
Od 30 lat wspieramy
Sonel related leaders

Poznaj pozostałych liderów

Polwax

Feerum

Defro

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
LIDERÓW PRODUKCJI MADE IN POLAND